Dev final öncesi muhabire tokat gibi cevap: Sadece ALLAH’tan korkulur

Avrupa futbolunun en önemli kupası 1 Haziran Cumartesi gün sahibini bulacak.

Londra’da bulunan Wembley Stadı’nda oynanacak Şampiyonlar Lig finalinde Salih Özcan’ın takımı Borussia Dortmund ile Arda Güler’in formasını giydiği Real Madrid karşı karşıya gelecek.

Real Madrid’in Alman yıldızı Antonio Rüdiger, dev maç öncesi İspanyol basınından El Mundo’ya özel röportaj verdi.

“ALLAH’TAN BAŞKA HİÇBİR ŞEYDEN KORKMAM”

Rüdiger’in “Dortmund’dan korkuyor musunuz?” sorusuna, “İnsan, insandan korkmaz. Ben Müslümanım ve çok güçlü bir inancım var, ALLAH başka hiçbir şeyden korkmam. Çünkü, ALLAH yerin ve göğün, her şeyin yaratıcısıdır.” yanıtını verdi ve Müslüman futbolseverlerden taktir topladı.


“REAL MADRİD BENİ DEĞİŞTİRMEDİ”

31 yaşındaki Alman stoper, Real Madrid’e transferinin kendisini değiştirip değiştirmediği ile ilgili soruya ise şu şekilde yanıt verdi:

“Çok fazla değiştiğimi düşünmüyorum. Bu her zaman kendinizi önemli hissedip hissetmediğinizle ilgili bir sorudur. İlk yılımda kulüp La Liga ve Şampiyonlar Ligi’ni yeni kazanmıştı ve açıkçası önümdeki iki oyuncunun forma için büyük bir avantajı vardı, bunu anlıyorum. Çok fazla önemli maç oynamadım ve dürüst olmak gerekirse kendimi önemli hissetmedim ama bu yıl, sakatlıklar da işleri değiştirdiği için, sadece insanlara burada olabileceğimi göstermek değil, aynı zamanda kendim için de önemliydi. Kendimi burada zafer kazanmış olarak görmek. İşte bu yüzden bu final benim için önemli, bu yıla damgamı vurmak için.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir