IŞİD’li Tutuklular Gözaltı Merkezini Ele Geçirdi

Rusya’nın güneyindeki bir gözaltı merkezinde beş kişi, bazı gardiyanları rehin aldı.

IŞİD’i desteklediklerini söyleyen saldırganlar, olay yerinden güvenli çıkış için araba talep etti. Güvenlik güçleri operasyona hazırlanıyor.

Rusya’nın güneyindeki Rostov bölgesinde bulunan bir gözaltı merkezinde rehine krizi yaşandı. IŞİD’i desteklediklerini söyleyen beş tutuklu, gözaltı merkezinin iki çalışanını rehin aldı.

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, ellerinde bıçak bulunan ve IŞİD bayrağı açan saldırganların, gözaltı merkezi çalışanlarını ters kelepçe ile rehin tuttuğu görüldü.

Interfax ajansı, saldırganların olay yerinden çıkmak için bir araba talep ettiklerini ve kendilerine operasyon düzenlenmemesini istediklerini duyurdu.

Olay yerine kolluk kuvvetleri gönderilirken, RIA ajansı da saldırganların terörizm suçlamasıyla gözaltında bulunan kişiler olduğunu duyurdu. Rusya basını, gözaltı merkezinin çevresinde güvenlik önlemlerinin alındığını yazdı.

Rusya’nın başkenti Moskova’da mart ayında Crocus konser salonuna bir saldırı düzenlenmiş, en az 143 kişinin öldürüldüğü saldırıyı IŞİD’in Horasan kolu üstlenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir